فیلتر یکبارمصرف چای و دمنوش

   امروزه اهمیت دادن به سلامتی و بهداشت غذایی تبدیل به یکی از دغدغه های بشری شده است. متاسفانه نوشیدنی ­هایی که در طول روز مورد استفاده شهروندان قرار میگیرد، عاری از آلودگی های صنعتی و طبیعی، ناشی از مراحل آماده سازی نیستند.

   از نوشیدنی های محبوب مردم میتوان به انواع چای، دمنوش و قهوه اشاره کرد. آماده کردن یک نوشیدنی دلپذیر، بدون افزودنی ­ها، رنگ های صنعتی خوراکی و سالم یکی از راه های سالم زیستن است. با این حال گاهی تفاله های حاصل از برگ های چای، دمنوش و یا دانه های قهوه باعث می شود نوشیدنی به لحاظ ظاهری و کیفی به بهترین نحو سرو نشود، علاوه بر آن مصرف بی رویه آب برای شستشوی ظروف نیز بر چالش های آن و معضل کم آبی اضافه میکند.

   استفاده از چای های کیسه ای موجود در بازار نیز نتوانسته است حالت مطلوبی را برای مصرف کنندگان به وجود بیاورد و چای های موجود در این کیسه ها عمدتا دارای پایین ترین کیفیت چای و سرشار از رنگ های خوراکی میباشد و همچنین کاغذ چای های کیسه ای علاوه بر کیفیت پایین در طعم و رنگ چای تاثیر گذارند.

   بهترین نوع فیلترهای یکبار مصرف، فیلترهای گیاهی بوده، که از فیبر سلولز تهیه و تولید میشوند، این فیلترها بدون تغییر در طعم، رنگ و کیفیت نوشیدنی به ما کمک میکند علاوه بر اینکه از نوشیدنی سالم لذت ببریم در مصرف آب و نگهداشت سلامت محیط زیست هم کوشا باشیم.

مزیت های استفاده از فیلترهای یکبار مصرف

  • جایگزینی سالم برای چای های کیسه ای صنعتی
  • استفاده از انواع چای، دمنوش یا قهوه، با کیفیت دلخواه
  • شستشوی آسان ظروف پس از آماده شدن نوشیدنی
  •  صرفه جویی در مصرف آب برای شستشوی قوری و لیوان
  • عدم تغییر طعم، عطر و رنگ نوشیدنی
  • نگهدارنده خوب برگ های چای و دمنوش