آسیاب قهوه

   آسیاب های دستی قهوه برای آسیاب کردن مقدار اندکی قهوه بسیار مناسب هستند. طرز کار آن ها تقریباً یکسان است. درون محفظه آسیاب تیغه یا دندانه هایی از جنس فلز یا سرامیک وجود دارد که به کمک دسته ای به حرکت در می آیند و دانه های قهوه ای که داخل مخزن قرار دارند را آسیاب می کنند.

   بنابر نقل قول هایی، در قرن پانزدهم میلادی اولین آسیاب دستی توسط ایرانی ها یا ترک ها اختراع شده است. این آسیاب مورد استفاده در خاورمیانه، آسیاب دستی Manual Mill یا آسیاب ترک Turkish Mill است که از تیغه ها یا دندانه هایی ساخته شده اند که به کمک نیروی بازو کار می کنند. این گونه آسیاب ها در واقع نسخه پیشرفته تر سنگ آسیاب Millstone هستند که در گذشته کاربردهای فراوان داشت.

نکات جالب و خواندنی در مورد آسیاب کردن قهوه:

1-به مقدار مورد نیاز دانه های قهوه را آسیاب کنید: توجه داشته باشید پودر قهوه بسیار حساس است و زودتر از دانه های قهوه خاصیت و تازگی خود را از دست میدهد.

2- درشتی و ریزی آسیاب دانه های قهوه در روش تهیه انواع قهوه موثر است.

3- به مقدار دقیق و به اندازه پودر قهوه بریزید. به طور کلی گفته می شود در ازای هر 1 تا 2 قاشق غذاخوری قهوه آسیاب شده، باید چیزی حدود ۱۷۰ میلی لیتر آب استفاده کرد.

   آسیاب قهوه Finum با نام تجاری Bean Me Up یک آسیاب کوچک با طراحی شیک و آرگونومیک برای کسانی که به طعم و عطر قهوه امنیت میدهند. تردیدی نیست که دانه های قهوه موجود در بازار نسبت به پودر قهوه عطر و طعم بیشتر و بهتری دارند. Bean Me Up میتواند در این زمینه به شما کمک بسیاری کند.

   طراحی منحصر به فرد آن چشم گیر و از نظر کیفیت در ساخت نیز بی نظیر است. چرخدنده آن از جنس سرامیک بوده که از اکسیداسیون دانه های قهوه پیشگیری میکند و شما میتوانید با درجه تنظیم که در زیر دستگاه تعبیه شده است ریزی یا درشتی قهوه را تنظیم کرده و در نهایت پودر قهوه یکدست و سالم داشته باشید.

   Bean Me Up آسیابی با ظرفیت 30 الی 50 گرمی است و عملکرد آن 5 الی 6 برابر سریع تر از سایر آسیاب های دستی قهوه موجود در بازار است و به صورت کاملا یکدست دانه های قهوه را آسیاب میکند که این یکی از ویژگی های ممتاز این آسیاب میباشد. شما میتوانید به راحتی در آشپزخانه، کافی شاپ، رستوران ها و یا در هنگام پذیرایی به سرعت قهوه مورد نظرتان را آسیاب و سرو کنید.