دمنوش ساز

   نوشیدن چای تازه دم و خوشرنگ یکی از مطلوب ترین لحظات را برای شما به ارمغان می آورد. از انواع چای های موجود در بازار، چای سبز دارای خواص دارویی بیشماری است. برای دم کردن چای سبز نیاز به قوری مخصوص است که هم تفاله های چای در نوشیدنی نباشند و هم زیبایی آن زینت بخش میز پذیرایی شما باشد.

   ما برای دم کردن انواع چای و دمنوش و به ویژه چای سبز استفاده از دمنوش سازهای Finum را پیشنهاد میکنیم. همواره چای مطلوب، چایی بدون تفاله بوده است. فیلتر دائمی (کیت کنترل) موجود در این قوری های دمنوش، با جداسازی برگهای چای، دمنوش یا جوشانده از عصاره نوشیدنی سبب میشود نوشیدنی برای مدت طولانی عطر، طعم و رنگ خود را حفظ کند و در نهایت از تلخ و تیره شدن چایی شما جلوگیری میکند. شما میتوانید به راحتی دو یا سه بار دیگر برگ های درون فیلتر را با اضافه کردن آب جوش دم کنید که حتی طعم قوی تری نسبت به بار اول خواهد داشت.

این فیلترهای دائمی از تریتان (پلاستیک مقاوم در برابر حرارات و بدون مواد مضر و سرطان زا BPA-Free) تهیه و تولید شده است و سلامت شما را تضمین میکند.

   قوری های دمنوش Finum در سه سایز با ظرفیت های 0.4، 0.8 و 1 لیتری عرضه می شوند. از مزیت های اصلی این قوری ها طراحی منحصر به فرد، دم کردن و گرم نگه داشتن نوشیدنی شما با استفاده از وارمر می باشد. قوری های فیلتر دار Finum از جنس بروسیلیکات و به همین دلیل در برابر حرارت تا 300 درجه سانتیگراد مقاوم هستند. میتوانید به راحتی با استفاده از وارمر Finum و یک شمع محفل پذیرایی خود را آذین کنید.

دمنوش سازهای  Finum برنده جوایز مختلفی طراحی از جمله Red dot، Good Design، German Design Award و ... هستند.

دستورالعمل استفاده از چایسازهای Finum:

  1. درب چایساز را خلاف عقربه های ساعت تا انتها بچرخانید و سپس به سمت بالا بکشید.
  2.  برگ های چای، دمنوش و یا جوشانده خود را به آن اضافه کنید.
  3. آب جوش را اضافه کنید.
  4. سپس درب چایساز را در جای خود بگذارید، پس از دم کشیدن چای، دمنوش و یا جوشانده در کوتاهترین زمان برای سرو نوشیدنی فقط کافی است درب قوری را به سمت عقربه های ساعت بچرخانید، تا تفاله ها از آب جدا شود.
  5.  نوشیدنی را در فنجان ها ریخته و از نوشیدن آن لذت ببرید.