چطور قهوه درست کنیم؟

   شناخت اصول درست کردن قهوه به شما کمک خواهد کرد که بتوانید زودتر به قهوه مورد علاقه خودتان دست پیدا کنید. در اینجا، ما شما را با تجربه رست، ریشه یابی و یا روش های آماده سازی آن آشنا میکنیم.

در این مقاله راهنمایی های ما شامل درست کردن قهوه کلاسیک است.

وسایل مورد نیاز

اطمینان حاصل کنید که ابزار مورد استفاده شما بعد از هر بار مصرف، کاملا تمیز باشند.

   آنها را با آب گرم بشویید و یا به طور کامل با دستمال یا حوله خیس ، تمیز کنید. چک کنید که پودر یا روغن قهوه درون ظرف شما باقی نمانده باشد، زیاد در طعم و مزه قهوه ای که بعدا میخواهید درست کنید تاثیر میگذارد.

دانه های قهوه

   یک فنجان قهوه خوب از دانه های مرغوب شروع میشود. کیفیت و طعم و عطر قهوه شما، فقط نشان دهنده روش دم کردن نیست، بلکه به نوع قهوه ای که انتخاب میکنید نیز بستگی دارد.

بعضی از انواع فاکتورهای طعم و عطر شامل:

  • کشور یا منطقه خاستگاه دانه های قهوه: عربیکا، روبوستا یا یک خاستگاه ترکیبی.
  • انواع رست قهوه
  • نحوه ی آسیاب کردن

   به خاطر داشته باشید، انتخاب های زیادی در روش درست کردن قهوه وجود دارد. روش های مختلف را امتحان کنید تا سلیقه خود را پیدا کنید و از نوشیدن قهوه لذت ببرید!

تازگی

قهوه را به محض اینکه بو داده شد بخرید. پیشنهاد میکنیم هر دو هفته یکبار قهوه را خریداری کنید و آن را در ظرف تیره و به دور از رطوبت نگهداری کنید.

لطفا هرگز از قهوه آسیاب شده دوبار استفاده نکنید. در مرتبه اول دم کردن، طعم مطلوب قهوه خارج شده و فقط تلخی اون باقی میماند.

آسیاب

   اگر شما به جای پودر، دانه های قهوه را خریداری میکنید، سعی کنید همیشه زمان آسیاب کردن آن نزدیک به زمانی باشد که میخواهید قهوه درست کنید. اگر میخواهید قهوه شما تلخی و طعم بیشتری داشته باشد، آن را با درجه ریز آسیاب کنید و از طرف دیگر اگر میخواهید طعم ساده ای داشته باشد با درجه درشت آسیاب کنید. اگر قهوه اسیب شده خریدای میکنید پیشنهاد میکنیم به فروشنده روش درست کردن قهوه تان را اطلاع دهید تا مناسب آن، دانه های قهوه را آسیاب کنند. (ممکن است بخواهید از فرنچ پرس یا قیف قهوه با فیلتر های یکبار مصرف و یا از فیلتر های دائمی قهوه استفاده کنید، که میزان ریزی و درشتی آسیاب کردن بسته به انتخاب شما دارد)

   البته در صورتی که بتوانید خودتان قهوه را آسیاب کنید، همواره به اندازه مورد نیاز پودر قهوه تازه در اختیار دارید، پیشنهاد ما به شما، استفاده از آسیاب دستی قهوه Bean Me Up است.

آب

   آبی که برای دم کردن قهوه استفاده میکنید بر کیفیت قهوه شما تاثیر میگذارد. اگر آب آشامیدنی شهری با کیفیتی ندارید و یا بو و طعم کلر در آن وجود دارد، توصیه میکنیم از آب فیلتر شده و یا از بطری های آب آشامیدنی استفاده نمایید. در هر صورت اگر از آب آشامیدنی شهری استفاده میکنید چند ثانیه شیر آب را باز کنید تا خنک شود، زیرا برای دم کردن قهوه، بهتر است از آب سرد استفاده کنیم .

هرگز از آب مقطر برای درست کردن قهوه استفاده نکنید.

نسب قهوه به آب

در یک روش کلی و عمومی که به آن نسبت طلایی گفته میشود یک یا دو قاشق سوپخوری قهوه را با 6 اونس آب (170 میلی گرم) ترکیب میکنند.

   اگر از فرنچ پرس و یا به روش دستی - قطره ای در دم کردن قهوه استفاده میکنید دمای آب باید نزدیک به 195-205 درجه فارنهایت باشد. اگر آب قهوه بیش از حد داغ باشد و یا کمتر گرم باشد بر کیفیت قهوه تاثیر میگذارد در حالت اول قهوه مزه مطلوبی نخواهد داشت و در حالت دوم تلخی و عصاره قهوه کمتر به آب منتقل می شود.

زمان دم کردن قهوه

   مقدار زمانی که آب در تماس با قهوه های آسیاب شده است، از فاکتور های مهم دیگری است که در عطر و طعم قهوه تاثیر میگذارند. در سیستم قطره ای (استفاده از قیف قهوه، فیلتر های دائمی قهوه و یا فیلتر های یکبار مصرف قهوه) حدود 5 دقیقه است. اما اگر از فرنچ پرس استفاده میکنید حدود 20 تا 30 ثانیه برای این کار کافی است.

   اگر مزه قهوه برای شما مطلوب نیست احتمالا یا مدت زمان زیاد و یا کمی را برای دم کردن قهوه اختصاص داده اید. میتونید برای پیدا کردن طعم مطلوبتان، مدت زمان های مختلف برای دم کردن قهوه را امتحان کنید.

از قهوه تان لذت ببرید!

   پیشنهاد میکنیم به دلیل اینکه قهوه خیلی زود طعم و عطر خود را از دست میدهد، به اندازه مورد نیاز دم کنید. و یا اگر میخواهید زمان دیگری آن را استفاده کنید در دمای معمولی، 70 یا 80 گرم نگه دارید.  نگران نباشید، قهوه مانده خطرناک نیست، اما دیگر جذابیت و عطر و طعم اولیه را نخواهد داشت.

   در هر جرعه ای که مینوشید از قهوه لذت ببرید و توجه داشته باشید که امتحان کردن روش های مختلف دم کردن این امکان را در اختیار شما میگذارد تا با سلیقه های مختلف اشنا شده و در نهایت روش درست کردن قهوه مطلوب خود را پیدا کنید.