آسیاب ادویه دستی Finum

   در فرهنگ های غذایی گوناگون، برای طعم دادن به غذا از گیاهان مختلفی استفاده می شود و یکی از مهم ترین علل تفاوت طعم و مزه غذا در کشور های مختلف، استفاده از انواع ادویه های موجود است.

ادویه، مواد گیاهی است که جهت عطر و طعم دهی به مواد غذایی به کار می روند و گفتنی است برخی از آن ها خواص دارویی و خوراکی نیز دارند.

   یک ادویه می تواند دانه خشک شده، میوه، ریشه، پوست یا مواد مغذی گیاهی در مقادیر ناچیز به عنوان افزودنی مواد غذایی برای عطر و طعم و رنگ باشد و یا به عنوان یک ماده نگهدارنده باشد که باکتری های مضر را می کشد و یا از رشد آن ها ممانعت به عمل می آورد. ادویه ممکن است به منظور عطر و طعم دهی به غذا و یا برای پنهان کردن طعم های دیگر استفاده شود. در آشپزخانه، ادویه جات از سبزیجات برگ دار، که قسمت های سبز گیاه مورد استفاده برای طعم دهی یا به عنوان چاشنی هستند، متمایزند.

   در اقوام مختلف بسته به شرایط اقلیمی و جغرافیایی استفاده از انواع ادویه جات نیز متفاوت است. برای مثال در جنوب ایران ادویه جات مختلف و متنوع تری نسبت به سایر مناطق استفاده می شود.

اکثر ادویه های موجود در بازارهای دنیا از آسیاب کردن قسمت های مختلف گیاهان به دست می آید. برای مثال: 

  • دارچین: از آسیاب کردن پوسته درختچه دارچین
  • فلفل قرمز: از میوه گیاه فلفل
  • نعناع: از آسیاب کردن برگ های خشک شده گیاه نعنا
  • فلفل سیاه: از آسیاب کردن دانه های فلفل سیاه
  • پاپریکا: آسیاب فلفل خشک شده پاپریکا

    استفاده از ادویه جات در پخت و پز باعث دلپذیرتر شدن غذا می شود و غذا عطر و طعم بهتری پیدا میکند. استفاده از ادویه جات در مواد غذایی تا زمانیکه این گیاهان آسیاب نشده اند عطر و طعم و بوی خود را حفظ خواهند کرد اما زمانی که آسیاب شدند پس از چندی دیگر عطر و طعم اولیه را ندارند.

   پس بهتر است همیشه ادویه ها را قبل از استفاده آسیاب کنیم تا تاثیر بیشتری بر غذا گذاشته و علاوه بر خواصی که دارد، تازگی خود را حفظ کرده و عطر و طعم بهتری نیز به غذا ببخشد.

   برای این کار آسیاب های دستی ادویه بهترین گزینه هستند تا هر زمان که به پودر ادویه تازه احتیاج داشتیم به راحتی بتوانیم آنرا تهیه کنیم. آسیاب دستی ادویه دستگاهی است که برای خرد کردن ادویه جات به صورت محدود و تازه به کار می برد. آین آسیاب ها برای زمانی که شما فقط مقدار کمی نمک و فلفل و یا ادویه های مشابه را می خواهید روی غذایتان بریزید، بسیار عالی است.

آسیاب ادویه دستی Finum با نام Look Touch Taste

   روش عملکرد Look Touch taste به صورت چرخشی به سمت چپ و راست است. با کمک درجه ای که در زیر آسیاب قرار دارد شما میتوانید درجه درشتی و ریزی ادویه مورد نظر خود را تنظیم نمایید. در قسمت تحتانی آسیاب یک حفره ای تعبیه شده است تا ادویه های آسیاب شده درون آن ریخته شود و سپس با یک تکان ساده آن را به سطح غذای مورد نظر خود بریزید.

   آسیاب دستی Look Touch Taste دارای یک چرخدنده سرامیکی است، که دانه های ادویه را بدون خطر اکسیداسیون (که در چرخدنده های فلزی بوجود میآید) و تغییر طعم و رنگ و عطر آسیاب می کند.

   این آسیاب ادویه با طراحی زیبا و شیک، زینت بخش میز پذیرایی شما در منزل، رستوران و کافی شاپ خواهد بود. جنس بدنه آسیاب نمک و فلفل Finum از پلی کربنات شفاف – PMMA است. چرخدنده آن به این دلیل از جنس سرامیک ساخته شده که هم دچار سایش و زنگ زدگی نشود و هم اینکه در مقایسه با چرخدنده های فلزی از اکسایش ادویه ها در برخورد با آهن جلوگیری نماید.

آسیاب های ادویه دستی Finum در دو سایز 50 گرمی با نام mini Look Touch Taste و 100 گرمی با نام Look Touch Taste قابل ارائه هستند.